Twist

Twist terapie je metoda léčení a prevence onemocnění pomocí rotačních pohybů těla. Většina lidí má problémy s otáčením hlavy. Zkusíme otočit hlavu nalevo jen do nepříjemného pocitu a pak napravo a také jen do hranice nepříjemného pocitu. Na jednu stranu otočíme snadněji než na druhou a můžeme objevit bolest, křupnutí, trnutí apod. a pak už provedeme tzv. fixovaný twist.

Otočíme hlavu na tu stranu na kterou se nám hlava točí snadněji. A v této poloze držíme 1minutu. Po minutě v klidu a pomalu se vrátíme zpět. A tento pohyb předepíšeme sobě 1-3x denně. Za několik dní pocítíme o kolik se náš stav změnil. Následující pozice ve které můžeme provést rotační pohyby je záklon a předklon hlavy a léčebný bude vždy opačný pohyb.

Postup je takový :

  • Pro léčenou část těla (pomocí záklonu či odklonu v různých směrech) vybereme pozici, která vyvolává nepříjemný (diskomfortní) pocit
  • Léčenou část těla uvedeme do protipolohy a toto bude léčebná pozice, ve které zůstaneme jednu minutu. Přesvědčíme se, že ta původní nepříjemná pozice, je již méně bolestivá než na začátku. A tak v ní zkoušíme otáčení napravo a nalevo a najdeme nejnepříjemnější otáčení. Potom zaujmeme protipolohu a provedeme opačnou rotaci. Toto bude léčebný pohyb, který zafixujeme na jednu minutu.

Pokud čtete tento článek a jste již unaveni... zkuste se protáhnout, zívněte, otevřete pusu a trochu pootočte čelisti.... A udělejte ten pohyb jen na tu, pro vás příjemnější, stranu. Tohle je rotační Twistový pohyb pro "osvěžení" při práci. Taky udělejte IN OUT twist nohama (špičky nohou dejte od sebe a pak k sobě) a zopakujte 3x.