Su Jok

Podívejte se na Vaše ruce ..... ruce jako ruce.... Jedny větší, druhé menší, jemné, drsné.... A přece mají něco podobného.... Tak jednoho krásného rána korejský vědec Park Je Woo podíval se na ruce a .... HEURÉKA... ta myšlenka byla tak geniální a tak obyčejná!! Jak to, že tolik tisíciletí nikdo toho nevšiml. Přece je to nad slunce jasné... Tady jsou 4 prsty směrem dolů přesně jako naše nohy a ruce ve stoje a ten jeden směrem nahoru kratší je jako naše šíje, kulatější jako naše hlava. A proč si děti cucají ten palec na ruce nebo na noze?? A proč když nás zabolí hlava si podvědomě třeme palec?? Proč křupeme prsty?? Proč hladíme dlaně?? Masírujeme ruce aniž bychom si to uvědomovali?
Podívejte se ještě jednou na své ruce úplně jinak. Je to tak podobné a tak rozlišné. Děkujeme, pane profesore, že Vás něco tak geniálního napadlo. Milióny lidí na celém světě už od roku 1991 s vděčností používá tuto metodu a šíří tu myšlenku dál. A dále to šlo jako po másle...geniální mozek přišel na více podobností v našem těle a jejich projekci na rukou, nohou. A tato geniální léčebná metoda dostupná každému je na dosah RUKY. Ruka je vlastně ztělesnění zmenšeného modelu těla, páteře, svalů a všech ostatních orgánů. A když se dotkneme citlivějších bodů, budeme je masírovat, stimulovat vytvoříme signál do mozku a pak zpátky k nemocnému místu na těle. Je to tak snadné??? Ano, stačí jen vědět, kde ta projekce našeho těla na ruce vlastně je?!

A dokážeme se to naučit? Je to velice jednoduché.

Na ruce v oblasti, kde je projekce nemocného orgánu najdeme nejbolestivější místa a budeme je stimulovat. To je tzv. bodová masáž. Můžeme použít sirku, tužku, masážní prstýnek, semínka. .

Můžete si pomoci jak na ruce tak i na noze. I na prstech. Záleží jaký systém podobnosti vybereme.

A je jich dostatečné množství ..... vyberte si, který se vám zalíbí více.

  • ZAS - základní analogický systém, "systém hmyzu" - to je název, co?! Protože projekce v tomto systému je velice podobná hmyzu.
  • Mini systém.

A kdyby vás něco trápilo, něco bolelo, někde píchlo.... Vzpomeňte na to co máte vždy po ruce - přece vaše kouzelné ručičky. Dotkněte se jimi, pohlaďte, pomasírujte a kouzlo začíná..... Ani nepostřehnete jak se vám uleví... To vůbec není pohádka. Nebo je????...